Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bakan Sadullah Ergin...

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Bakan Sadullah Ergin...
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-12-02 - 12:01 - Bu haberi 762 kişi okudu.


Adalet Bakanı Sadullah Ergin memleketi olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacak. Bakan Sadullah Ergin'in adaylığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in 04 Kasım Çarşamba günü Hatay'da seçim startı vereceği açıklandı.

AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci tarafından sosyal paylaşım sitesinde yapılan duyuruda Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in seçim startını 04 Kasım Çarşamba günü parti il binasından başlatacağı bilgisi verildi.

Sadullah Ergin kim?

1964 yılında Antakya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antakya'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 1 yıl okudu.

Daha sonra 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Ergin, 1987 yılında mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995'te istifa ederek serbest avukatlığa başladı.
Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik yaptı. Refah Partisi ve Fazilet Partisinde Hatay İl Başkanı olarak görev yaptı.1999 yerel seçimlerde Fazilet Partisinden Antakya belediyesi Başkan Adayı olarak seçimlere girdi.Adalet ve Kalkınma Partisinde kurucu İl Başkanı oldu . 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan 22. dönem milletvekili genel seçimlerinde 1.sıradan Hatay milletvekili olarak parlamentoya girdi. Üç dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan vekili olarak görev yaptı. 60. Cumhuriyet Hükumetinde Adalet Bakanlığı görevini yürüttü. 61. Cumhuriyet Hükumetinde yeniden Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

Ergin, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: HRT Akdeniz TV - Internet Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
79280
Güvenlik kodu giriniz
: