17 Ocak 2020, Cuma

Hatay'ın İlk Görüntülü Haber Sitesi

Öğretmenler Günü mesajları

Öğretmenler Günü mesajları

Hatay Valisi Erdal Ata

Değerli Öğretmenlerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdan hür, irfanı hür nesiller ister.” sözü ışığında, genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvenli, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ve girişimci bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır. Sizlerin bu yolda atacağı her bir adım, ülkemiz ve milletimizin daha güçlü ve müreffeh yarınlarında ulaşacağı daha büyük başarıların tohumları olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ilimiz genelinde görev yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal

15 Temmuz dinci gerici FETÖ darbe girişimi sonrası süreç, birçok eğitim emekçisi açısından, merkezi hükümetin talimatlarıyla, kâbusa çevrildi. Birçok eğitim emekçisi delilsiz, ihbar mektupları ile Danıştay’ın suç olarak kabul etmediği sendikal eylemlere katılma gerekçeleri ile ya açığa alınmış ya da ihraç edilmiş ve hala birçoğu görevlerine iade edilmemişlerdir.  Eğitim emekçileri açısından bir diğer sorun alanı da okullarını bitirdikleri halde atanamayan öğretmenler gerçeğidir. 2017 KPSS ile 20 bin öğretmen ataması yapılacağı ifade edilmektedir. Bu sayının en azından iki katına çıkarılması gerekmektedir. Atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını diliyorum. Öğretmenlerin ve eğitim sisteminin içinde bulunduğu bu acı tabloyu değiştirmek zorundayız. Eğitim sistemi yeniçağa uygun şekilde değiştirilmeli, öğretmenlerimizin özlük hakları ve ücretleri iyileştirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anarken, çocuklarımızı yetiştirmek için her türlü fedakârlıkta bulunan öğretmenlerimizin bu önemli ve anlamlı gününü kutluyorum.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş
 
Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizin yaşamlarının en önemli kısmı, hiç kuşkusuz eğitim ve öğretim hayatlarıdır. Bu nedenledir ki; değerli öğretmenlerimiz işte tam bu noktada gençliğimizin, geleceğimizin, ülkemizin umutlarının ve ideallerinin tam ortasında yer almaktadırlar. Başımızın tacı olan öğretmenlerimiz, vatanın her
karış toprağında hiçbir koşul ve zorluk tanımaksızın ifa ettikleri kutsal görevleriyle, kıymetlerini her zaman en müstesna yerde korumaktadırlar. Bugün Cumhuriyetimizin ve Türkiye’mizin gelmiş olduğu noktada eğitim camiasının neferlerinin rolü en başta yer almaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kıymetli varlığımız olan siz değerli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha

Donanımlı aydın nesillerin ilk mimarı, ilk şekli vereni değerli öğretmenlerimiz,  aynı zamanda insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır ve hiç şüphe yoktur ki, geleceğimiz üzerinde birinci etkili unsurlardır. Ülkemizin kalkınması, çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması ancak ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin artması ile mümkündür. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de saygıyla anıyorum

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy
Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır." Sözü ile öğretmenleri en güzel ifadeyle anlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü de rahmet ve minnetler yâd ediyorum. Fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevlerini yapmak maksadıyla terör saldırıları sonucunda şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir
Özgürlük, bağımsızlık, laiklik, cumhuriyet ve demokrasinin önemini kavramış kuşaklar yetiştiren değerli öğretmenlerimiz, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmak için hiçbir özveriden kaçınmamışlardır. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek sağlam nesiller yetiştirmek gibi kutsal bir görevi icra eden Öğretmenlerimiz, Çocuklarımızı, gençlerimizi sadece bilgiyle donatmıyor, aynı zamanda onların erdem sahibi, sağlam karakterli bir yapıya kavuşmaları için de emek sarf etmektedirler. duygularla değerli öğretmenlerimizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyor, Başta Başöğretmenimiz Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere hakkın rahmetine kavuşmuş öğretmenlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, bugün Cumhuriyet ve aydınlık geleceğimizin teminatı olan çok değerli eğitim emekçilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar
Öğretmenlik bilme, bildirme, anlama, anlatma, yenilenme, yenileme, görme ve gösterme mesleğidir. İnsana sorumluluk, kimlik, kişilik, güven, azim, şuur yükleme mesleğidir. Öğretmen, toplumun düşünen, araştıran dimağıdır. Bakanlığın yürürlüğe koyduğu bazı düzenlemeler, aldığı tavır ve tutumlar öğretmeni eğitimin aktörü olmaktan uzaklaştırmış, figüranı hâline getirmiştir. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve toplumsal saygınlığını yitirmesine ek olarak öğretmenler mesleklerini icra ederken çeşitli saldırılarla şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı, çalışanlarının sorunlarını sahiplenmeli, çözümüne ilişkin çaba göstermelidir. Mevcut öğretmen kadrolarının daha rahat çalışması ve verimli olmaları için kıyafet serbest bırakılmalı, performans değerlendirmesi gibi sıkıntı doğuracak uygulamalar terk edilmelidir.
Eğitim-İş Hatay 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Suat SADIŞ
Eğitim sisteminde yaşanan köklü değişiklikler, 4+4+4 gerici eğitim yasasıyla Öğretim Birliği’ne vurulan darbe, okul dönüşümleri, siyasi kadrolaşma, yandaş yönetici atama gayreti, eğitimin dini referanslara göre şekillendirilmek istenmesi, ihraçlar ve açığa almalar, sürgünler, sözleşmeli ve güvencesiz istihdam uygulamalarıyla öğretmenlerin yaşadığı sorunlar daha da derinleştirmiştir. Yine MEB tarafından devreye sokulan ve Eğitim-İş olarak dava konusu da yaptığımız, performans değerlendirme sistemi, öğretmenlik mesleğini değersizleştirmenin geldiği noktayı göstermektedir.  MEB’in amacının eğitimde ücretli, sözleşmeli ve güvencesiz istihdamı yaygınlaştırmak olduğu herkesin malumu olmuştur. Eğitim-İş olarak, Bakanlığın eğitimde yaşanan sorunlara kalıcı çözümler üretmek ve okullarda bilimsel, laik, ulusal, demokratik ve nitelikli bir eğitim anlayışını yerleştirmek yerine, öğretmeni itibarsızlaştıracak, iş güvencesini ortadan kaldıracak bir eğitim anlayışını yerleştirmesine izin vermeyeceğiz.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık